- يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩
 • دو ژن که به رشد سلول های جدید در مغزهای پیر کمک می کنند
  دو ژن به صورت قابله هایی مولکولی برای تولد نورون های جدیدی در مغز پستانداران عمل می کند.

 • نقش سلول های بنیادی در درمان عفونت های ویروسی
  بیمارانی که پیوند سلول های بنیادی خون ساز را دریافت می کنند، در خطر ابتلا به عفونت های ویروسی کشنده هستند. برخی از این ویروس ها قابل درمان با داروهایی موجود هستند اما این داروها همیشه هم موثر نیستند و می توانند عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشند.

 • بدست آوردن سرنخ هایی از نحوه تولید فولیکول های مو
  چگونه فولیکول های مو و در نهایت مو در پوست تشکیل می شوند؟ برای نشان دادن این مطلب محققین از ارگانوئیدهای پوستی استفاده کردند که توانایی رشد مو را دارند.

 • بسم الله الرحمن الرحیم

 • سلول های مغزی جدید در زمان پیری
  به گفته محققین دانشگاه کلمبیا افراد بالای 70 سال هنوز هم ممکن است سلول های مغزی جدیدی را تولید کنند. این ادعا باورهای قبلی مبنی بر توقف نورون زایی در سنین پیری را به چالش می کشد.

سلول های مغزی جدید در زمان پیری
به گفته محققین دانشگاه کلمبیا افراد بالای 70 سال هنوز هم ممکن است سلول های مغزی جدیدی را تولید کنند. این ادعا باورهای قبلی مبنی بر توقف نورون زایی در سنین پیری را به چالش می کشد.
 ١٠:٠٦ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید یک بانداژ قابل تزریق
آسیب های عمقی ناشی از ترکش ها، یکی از مشکلات جدی در غلبه بر زخم های ایجاد شده در میدان های جنگ است که می توانند منجر به مرگ شوند. نرخ بالای مرگ و میر ناشی از خونریزی مربوط به این زخم ها، نیاز به مواد زیستی که بتوانند خیلی زود مانع از خونریزی شوند را تبدیل به امری ضروری کرده است.
 ٠٩:٥٩ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تکنولوژی ویرایش ژنی CRISRP/Cas٩ پتانسیل درمان بیماری کم خونی داسی شکل را دارد
محققین توانسته اند با استفاده از تکنولوژی ویرایش ژنی CRISRP/Cas9، 20 تا 40 درصد سلول های بنیادی و پیش ساز مشتق از بیماران مبتلا به کم خونی داسی شکل را ترمیم کنند. به نظر می رسد که این رویکرد می تواند در آینده ای نه چندان دور منجر به درمان کم خونی داسی شکل شود.
 ٠٩:٥٢ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
صفحه اصلیاخبار و تازه هامقالاتمجلاتتماس با مادرباره ما
طراحی شده توسط: آریانیک