- يکشنبه ٠٩ آذر ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار و تازه ها > اخبار وتازه ها 


سلول های مغزی جدید در زمان پیری
به گفته محققین دانشگاه کلمبیا افراد بالای 70 سال هنوز هم ممکن است سلول های مغزی جدیدی را تولید کنند. این ادعا باورهای قبلی مبنی بر توقف نورون زایی در سنین پیری را به چالش می کشد.
 ١٠:٠٦ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید یک بانداژ قابل تزریق
آسیب های عمقی ناشی از ترکش ها، یکی از مشکلات جدی در غلبه بر زخم های ایجاد شده در میدان های جنگ است که می توانند منجر به مرگ شوند. نرخ بالای مرگ و میر ناشی از خونریزی مربوط به این زخم ها، نیاز به مواد زیستی که بتوانند خیلی زود مانع از خونریزی شوند را تبدیل به امری ضروری کرده است.
 ٠٩:٥٩ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تکنولوژی ویرایش ژنی CRISRP/Cas٩ پتانسیل درمان بیماری کم خونی داسی شکل را دارد
محققین توانسته اند با استفاده از تکنولوژی ویرایش ژنی CRISRP/Cas9، 20 تا 40 درصد سلول های بنیادی و پیش ساز مشتق از بیماران مبتلا به کم خونی داسی شکل را ترمیم کنند. به نظر می رسد که این رویکرد می تواند در آینده ای نه چندان دور منجر به درمان کم خونی داسی شکل شود.
 ٠٩:٥٢ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
کرم پوستی که باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان پوست می شود
یک کارآزمایی بالینی که بیش از 900 سرباز ارتش شرکت نموده بودند و در معرض سرطان پوست قرار داشتند نشان داد که پس از مصرف داروی 5-فلورویوراسیل بصورت کرم قابل استعمال روی پوست در مدت2 تا 4 هفته، احتمال ابتلا به سرطان سلول های سنگفرشی پوست (SCC) کاهش می یابد.
 ٠٨:٥٣ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
استفاده از تکنولوژی organ-on-chip برای تست ویروس هپاتیت B
محققین در امپریال کالج لندن برای اولین بار نحوه برهمکنش پاتوژن ها با اندام های انسانی مصنوعی را تست کرده اند.
 ٠٨:٤٧ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف ژنی جدید که می تواند فرد را در برابر بیماری های قلبی محافظت کند
محققین ژنی را شناسایی کرده اند که ممکن است نقشی محافظت کننده در مهار بیماری های قلبی داشته باشد. پژوهش آن ها نشان داده است که ژنی موسوم به MeXis که در سلول های کلیدی درون شریان های مسدود شده عمل می کند می تواند به برداشتن کلسترول اضافی از خون کمک کند.
 ٠٨:٤٤ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید ترکیبی جدید برای هدف قرار دادن سلول های ملانومایی
تیمی بین المللی از محققین، ترکیب جدیدی را تولید کرده اند که می تواند با هدف قرار دادن پروتئین های مدیفه کننده اپی ژنتیکی، رشد سلول های ملانومایی را با موفقیت مهار کند.
 ١٠:٢١ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
احتیاط در استفاده از سلول های بنیادی خون ساز مهندسی ژنتیک شده
در مطالعه ای جدید محققین در یو سی دیویس، خواستار یک احتیاط در تلاش برای برای مهندسی ژنتیک سلول های بنیادی خون ساز(HSC) هستند که به منظور القای مقاومت به مرگ سلولی حین پیوند روی آن ها انجام می پذیرد. در حالی که رویکردهای ژن درمانی می توانند به طور دراماتیکی شرایط بیماران را بهبود ببخشند اما باید در مورد خطرات استفاده از آن ها نیز هوشیار بود.
 ٠٩:٠٣ - يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سلول درمانی بدون پیوند سلول های بنیادی
با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که بر سر راه پیوند سلول های بنیادی وجود دارد، محققین همواره به دنبال یافتن راهی هستند که از محصولات این سلول ها برای اهداف درمانی و تحقیقاتی استفاده کنند.
 ٠٨:٥٨ - يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

صفحه اصلیاخبار و تازه هامقالاتمجلاتتماس با مادرباره ما
طراحی شده توسط: آریانیک